Anxel di Mariya o‘zining tug‘ilib o‘sgan vatani Argentinaga qaytganidan so‘ng, dastlab muvaffaqiyatli o‘yinlar namoyish etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq keyinchalik uning atrofida salbiy munosabatlar paydo bo‘la boshladi. Bu holat asosan uning o‘yin uslubidan emas, balki raqiblar va muxlislar tomonidan bildirilayotgan e’tirozlardan kelib chiqmoqda.
Ular di Mariyani maydonda tez-tez simulyatsiya qilayotganlikda ayblashmoqda. Mazkur holat haqida euro-football.ru nashri xabar berdi.
Argentina chempionati bilan bog‘liq forumlarda Di Mariya haqida turli fikrlar bildirilmoqda. Ayrim futbol ishqibozlari uning o‘yin uslubini keskin tanqid qilib, “nima uchun uning hiylalariga chora ko‘rilmayapti?” degan savollarni o‘rtaga tashlamoqda.
Boshqalar esa “u taniqli yulduz bo‘lsa ham, bunday harakatlar jamoaga zarar yetkazmoqda”, deya fikr bildirmoqda. Shu bilan birga, ayrim kuzatuvchilar Di Mariyaning hozirda o‘ynayotgan “Rosario Sentral” jamoasi safida penaltilar ishlab olish maqsadida haddan tashqari urinishlarini tanqid qilishmoqda.
Ushbu vaziyatda Di Mariyaning o‘zi qanday choralar ko‘rishi va bu tanqidlarni qanday qabul qilishi futbol muxlislari uchun qiziq mavzuga aylangan. Ayni damda uning harakatlari nafaqat maydonda, balki matbuotda ham keng muhokama qilinmoqda.

Ди Мария оказался в центре критики в Аргентине
Анхель ди Мария после возвращения в свою родную Аргентину сначала демонстрировал успешные выступления. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако позже вокруг него начали появляться негативные отношения. Эта ситуация связана в основном не с его стилем игры, а с претензиями, высказываемыми соперниками и болельщиками.
Его обвиняют в частом симулировании на поле. Об этом сообщает издание euro-football.ru.
На форумах, связанных с чемпионатом Аргентины, высказываются различные мнения о Ди Марии. Некоторые футбольные фанаты резко критикуют его стиль игры и задаются вопросом: «почему не принимаются меры против его уловок?»
Другие же считают, что «хотя он и известная звезда, такие действия наносят вред команде». При этом некоторые наблюдатели критикуют чрезмерные попытки Ди Марии заработать пенальти в составе нынешней команды «Росарио Сентраль».
В этой ситуации для футбольных болельщиков стало интересной темой, какие меры примет сам Ди Мария и как он воспримет эту критику. В настоящее время его действия обсуждаются не только на поле, но и в прессе.