Tomas Tuhel Angliya bilan shartnomasini 2028 yilgacha uzaytirdi
Angliya terma jamoasi bosh murabbiyi Tomas Tuhel o‘z shartnomasini 2028 yilgacha uzaytirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ushbu kelishuvga ko‘ra, nemis mutaxassisi yana bir necha yil davomida jamoani boshqarishda davom etadi.
Tuhelning aytishicha, u 2021 yilda "Chelsi"ni boshqargan vaqtda "Uembli" stadionida Yevropa chempionati o‘yinlarini kuzatgan. O‘sha paytda stadiondagi muhit va butun mamlakatdagi hayajondan kuchli taassurot olgan.
Aynan o‘sha damlarda u vakiliga qo‘ng‘iroq qilib, kelajakda Angliya terma jamoasida ishlashni xohlashini bildirgan. Eslatib o‘tamiz, Tomas Tuhel "Chelsi"da 2021 yil yanvaridan 2022 yil sentyabrigacha murabbiylik qilgan.

Томас Тухель продлил контракт с Англией до 2028 года
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель продлил свой контракт до 2028 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Согласно этому соглашению, немецкий специалист продолжит руководить командой ещё несколько лет.
По словам Тухеля, в 2021 году, когда он тренировал «Челси», он наблюдал за матчами чемпионата Европы на стадионе «Уэмбли». В то время он был глубоко впечатлён атмосферой на стадионе и волнением по всей стране.
Именно тогда он позвонил своему агенту и выразил желание в будущем работать в сборной Англии. Напомним, что Томас Тухель был тренером «Челси» с января 2021 по сентябрь 2022 года.