Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. Delgado klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlik qilib, jamoaning transfer siyosati va seleksiya jarayonlarini boshqarishi kutilmoqda.
"Boka Xuniors" hozirgi kunda tarkibni tezlikda kuchaytirishga muhtoj bo‘lib, bu borada Delgado va Rikelme birgalikda muhim qarorlar qabul qilishlari lozim. Bu yangi tayinlov klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga xizmat qilishi mumkin.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyati bilan ham yaxshi tanilgan. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etgan.
2003 yilda esa Libertadores kubogida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatib, "Santos" hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda musobaqaning eng yaxshi to‘purarlaridan biri sifatida qayd etilgan. Uning tajribasi va ko‘nikmalari "Boka Xuniors"ning yangi bosqichdagi rivoji uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Марсело Дельгадо стал спортивным директором 'Бока Хуниорс'
Официально объявлено, что Марсело Дельгадо назначен спортивным директором одного из ведущих футбольных клубов Аргентины — "Бока Хуниорс". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Ожидается, что Дельгадо будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме, управляя трансферной политикой и процессами селекции команды.
В настоящее время "Бока Хуниорс" нуждается в быстром усилении состава, и в этом деле Дельгадо и Рикельме должны принимать важные решения совместно. Это новое назначение может способствовать будущим успехам клуба.
Марсело Дельгадо также хорошо известен своей футбольной карьерой. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
В 2003 году он успешно выступил в Кубке Либертадорес, став одним из лучших бомбардиров турнира вместе с нападающим "Сантоса" Рикардо Оливейрой. Его опыт и навыки ожидаются важным фактором для развития "Бока Хуниорс" на новом этапе.