Kalidu Kulibali "Al-Hilol" bilan shartnomasini uzaytirdi
Klub rasmiy bayonotida senegallik futbolchi bilan shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha uzaytirilgani ma’lum qilindi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Kalidu Kulibali 2023 yilda "Al-Hilol" jamoasiga kelib qo‘shilgan edi. U bungacha Yevropa futbolida taniqli bo‘lgan "Mets", "Genk", "Napoli" va "Chelsi" klublarida o‘ynagan.
Himoyachi Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishining asosiy sababi sifatida yuqori maoshni ko‘rsatgan. Shuningdek, u keyinchalik mahalliy chempionat darajasini ham yuqori baholaganini ta’kidlagan.
Hozirda "Al-Hilol" Saudiya Pro-ligasida turnir jadvalining birinchi pog‘onasida bormoqda. Ikkinchi o‘rinda esa "An-Nasr" klubi joylashgan bo‘lib, u yetakchidan atigi bir ochko ortda qolmoqda.

Калиду Кулибали продлил контракт с «Аль-Хилалом»
Центральный защитник Калиду Кулибали продолжит выступать за саудовский клуб «Аль-Хилал» в следующем сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
В официальном заявлении клуба сообщается, что контракт с сенегальским футболистом продлен до середины 2027 года. Об этом сообщает euro-football.ru.
Калиду Кулибали присоединился к команде «Аль-Хилал» в 2023 году. До этого он играл в известных европейских клубах «Мец», «Генк», «Наполи» и «Челси».
Основной причиной перехода защитника в Саудовскую Аравию он назвал высокую зарплату. Также он отметил, что впоследствии высоко оценил уровень местного чемпионата.
В настоящее время «Аль-Хилал» занимает первое место в турнирной таблице Саудовской Про-лиги. На втором месте находится клуб «Ан-Наср», который отстает от лидера всего на одно очко.