Kiryaakov: Safonov imkoniyatdan to‘g‘ri foydalandi
Sobiq futbolchi Sergey Kiryaakov "PSJ" darvozaboni Matvey Safonovning so‘nggi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Kiryaakovning ta’kidlashicha, futbolda ba’zan imkoniyatlar yo‘qdek tuyuladi, ammo vaqt o‘tib, kerakli lahza keladi va bu imkoniyatni qo‘ldan boy bermaslik juda muhim.
"Safonov uchun aynan shu lahza keldi. Final musobaqasi balki eng kuchlisi bo‘lmasligi mumkin, lekin u o‘z imkoniyatidan to‘g‘ri foydalandi.
Endi uning oldidagi asosiy vazifa – bu darajani saqlab qolish. Bu oson emas, lekin keyingi bosqichni vaqt va vaziyat ko‘rsatadi", – deydi Kiryaakov.
Mutaxassisning fikricha, Safonovning kelajagi ko‘p jihatdan uning ruhiy tayyorgarligiga bog‘liq. Kiryaakov darvozabonni sayyoradagi eng kuchli jamoalardan birida to‘p surayotgan futbolchi sifatida ta’rifladi.
Ma’lum qilinishicha, Matvey Safonov bu mavsumda "PSJ"ning asosiy tarkibida o‘rin egallab, Lyuka Shevalyeni zaxiraga surib qo‘ydi. Rossiyalik darvozabon shu kungacha 7 ta uchrashuvda maydonga tushib, 5 ta gol o‘tkazib yuborgan va 3 ta o‘yinni "quruq" tugatgan.

Kiryaakov: Сафонов правильно воспользовался возможностью
Бывший футболист Сергей Киряаков высказался о последних играх вратаря ПСЖ Матвея Сафонова. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Киряакова, в футболе иногда кажется, что возможностей нет, но со временем приходит нужный момент, и очень важно не упустить эту возможность.
"Для Сафонова именно этот момент настал. Финал, возможно, не самый сильный турнир, но он правильно воспользовался своим шансом.
Теперь его главная задача — сохранить этот уровень. Это нелегко, но следующий этап покажут время и обстоятельства", — говорит Киряаков.
По мнению специалиста, будущее Сафонова во многом зависит от его психологической готовности. Киряаков охарактеризовал вратаря как футболиста, играющего в одной из сильнейших команд планеты.
Сообщается, что в этом сезоне Матвей Сафонов занял место в основном составе ПСЖ, вытеснив Лукаша Шевалье в запас. Российский вратарь до сих пор сыграл в 7 матчах, пропустил 5 голов и провёл 3 "сухих" игры.