Ammo oradan ko‘p o‘tmay, uning faoliyati atrofida salbiy fikrlar kuchaya boshladi. Bu salbiy munosabat asosan o‘yin natijalaridan emas, balki raqib jamoalar va muxlislar orasida yuzaga kelgan noroziliklardan kelib chiqmoqda.
Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar berdi. Argentina chempionatida “Rosario Sentral” jamoasi safida o‘ynayotgan di Mariya avvalroq “Manchester Yunayted” va “Real” klublarida ham faoliyat olib borgan edi.
Ammo hozirda uning maydondagi harakatlari ko‘pchilik tomonidan tanqid qilinmoqda. Ayrim futbol ishqibozlari futbolchi o‘yinda epizodlarni bo‘rttirib ko‘rsatishi, jarima zarbasi yoki penalti olish uchun harakat qilishi haqida gapirishmoqda.
Bundan tashqari, hakamlar uning bunday harakatlariga yetarli darajada e’tibor bermayotganlikda ayblanmoqda. Mazkur vaziyat futbol muxlislari va mutaxassislar o‘rtasida keng muhokama qilinmoqda.
Ayrimlar bunday holatlar futbolning adolat tamoyillariga zid ekanini ta’kidlaydi. Shu bilan birga, di Mariyaning tajribasi va mahorati uning jamoasiga foyda keltirayotgani ham e’tirof etilmoqda.

Анхель ди Мария, вернувшись в Аргентину, сначала произвел положительное впечатление. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако вскоре вокруг его деятельности начали усиливаться негативные мнения. Эта негативная реакция связана в основном не с результатами игр, а с недовольством, возникшим среди соперничающих команд и болельщиков.
Об этом сообщает euro-football.ru. В аргентинском чемпионате ди Мария играет за команду «Росарио Сентраль», ранее он также выступал за клубы «Манчестер Юнайтед» и «Реал».
Однако сейчас его действия на поле подвергаются критике со стороны многих. Некоторые футбольные болельщики говорят о том, что игрок преувеличивает эпизоды в игре, пытается получить штрафной или пенальти.
Кроме того, судей обвиняют в недостаточном внимании к таким его действиям. Эта ситуация широко обсуждается среди футбольных фанатов и специалистов.
Некоторые подчеркивают, что подобные случаи противоречат принципам справедливости в футболе. Вместе с тем признается, что опыт и мастерство ди Марии приносят пользу его команде.