Messi 2026 yilgi mundialda o‘ynamasligi mumkin
Bu haqda "The Touchline" nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 38 yoshli futbolchi mundialda o‘ynash masalasini hali ko‘rib chiqmoqda.
Ushbu qaror uning jismoniy holatiga bog‘liq bo‘ladi. Agar Messi o‘zini 100 foizga tayyor his qilmasa yoki kichik bo‘lsa-da, pasayish sezsa, u chempionatda qatnashmaslikni afzal ko‘rishi mumkin.
Shuningdek, Messi Amerika professional futbol ligasi (MLS) musobaqalarini yetarli darajada raqobatbardosh emas deb hisoblamoqda. U mundial oldidan yuqori sport formasiga chiqish uchun qo‘shimcha tayyorgarlik zarur ekanini yaxshi anglaydi.
Bu esa uning qaroriga ta’sir qilishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, 2026 yilgi jahon chempionatida Argentina amaldagi chempion sifatida maydonga tushadi.
O‘tgan turnirda Argentina finalda Fransiyani penaltilar seriyasida mag‘lub etib, chempionlikka erishgandi. Shu sababli Messi uchun bu turnirda ishtirok etish katta mas’uliyat va jismoniy tayyorgarlik talab qiladi.

Messi может не сыграть на чемпионате мира 2026 года
Об этом сообщает издание "The Touchline". По информации, 38-летний футболист еще рассматривает вопрос участия в мундиале.
Это решение будет зависеть от его физического состояния. Если Месси не почувствует себя готовым на 100 процентов или заметит хоть небольшое снижение формы, он может предпочесть не участвовать в чемпионате.
Кроме того, Месси считает, что профессиональная футбольная лига Америки (MLS) недостаточно конкурентоспособна. Он хорошо понимает, что для выхода на высокий спортивный уровень перед мундиалем необходима дополнительная подготовка.
Это может повлиять на его решение. Напомним, что на чемпионате мира 2026 года Аргентина выступит в статусе действующего чемпиона.
На прошлом турнире Аргентина в финале победила Францию в серии пенальти и завоевала титул чемпиона. Поэтому участие в этом турнире требует от Месси большой ответственности и физической готовности.