Ar-Riyod klubi 14-fevral kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Portugaliyalik yulduz hujumchining yaqin orada jamoaga qaytishi kutilayotgan edi.
Biroq murabbiy bu safar Ronalduga dam berishga qaror qilganini ma’lum qildi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning taqvimi juda zich bo‘lgani uchun asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchilarni dam oldirish zarur bo‘lgan.
"Oldimizda Saudiya chempionatida "Al-Fateh"ga qarshi muhim o‘yin bor. Shu sababli Ronaldu va boshqa asosiy futbolchilarga vaqtincha tanaffus berishga qaror qildik", — dedi murabbiy.
Ushbu fikrlarni Al Nassr Zone nashri ham keltirgan. Murabbiy Krishtianu Ronalduning ayrim uchrashuvlarda maydonga tushmasligi yangi holat emasligini ham qo‘shimcha qildi.
Uning aytishicha, hujumchi Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tkaziladigan o‘yinlarda avval ham ishtirok etmagan. Saudiya Pro-ligasining navbatdagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni, 14-fevralda bo‘lib o‘tadi.

Роналду не выйдет на поле в матче против 'Аркадага'
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил, почему Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче, сообщает euro-football.ru. Об этом сообщает Zamin.uz.
Клуб из Эр-Рияда 14 февраля проведет матч в рамках Лиги чемпионов АФК против туркменского клуба "Аркадаг". Ожидалось, что португальская звезда нападения скоро вернется в команду.
Однако тренер сообщил, что на этот раз решил дать Роналду отдых. По словам Жорже Жезуша, из-за плотного календаря команды необходимо было дать отдых нескольким основным игрокам.
"У нас впереди важный матч в чемпионате Саудовской Аравии против 'Аль-Фатех'. Поэтому мы решили временно дать отдых Роналду и другим основным игрокам", — сказал тренер.
Эти слова также приводит издание Al Nassr Zone. Тренер добавил, что отсутствие Криштиану Роналду в некоторых матчах — не новость.
По его словам, нападающий ранее не участвовал в матчах, проходящих за пределами Саудовской Аравии. Следующий матч Саудовской Про-лиги между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" состоится в субботу, 14 февраля.