Angliya Futbol Assotsiatsiyasi (FA) Tomas Tuxel bilan shartnomani uzaytirgani va uning Angliya terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyatini davom ettirishi rasman e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Biroq, FA ichida bu qarordan norozi bo‘lganlar ham bor.
The Touchline nashrining yozishicha, ba’zi yuqori lavozimli amaldorlar Tuxel bilan shartnomani uzaytirishga shoshilganliklarini tanqid qilmoqda. Ularning fikricha, murabbiyning ishlash natijalari va taktik yondashuvlarini jahon chempionati yakunida to‘liq baholash kerak edi.
Bu qaror orqali Tuxelning yetakchilik fazilatlari ham chuqurroq tahlil qilinishi mumkin edi. Shu bilan birga, ayrim manbalarga ko‘ra, FA bu qarorni Tuxelni boshqa jamoa taklif qilishi ehtimolidan xavotirlanib qabul qilgan.
Avvalroq, murabbiyning “Manchester Yunayted” bosh murabbiyligi uchun nomzodlar ro‘yxatida borligi haqida ham xabarlar tarqalgan edi. Bu esa uning boshqa klublar e’tiborida ekanidan darak beradi.

Туксель продлил контракт с национальной сборной Англии
Футбольная ассоциация Англии (FA) официально объявила о продлении контракта с Томасом Тухелем и продолжении его работы в качестве главного тренера национальной сборной Англии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Однако внутри FA есть и те, кто недоволен этим решением.
По информации издания The Touchline, некоторые высокопоставленные чиновники критикуют поспешность продления контракта с Тухелем. По их мнению, результаты работы тренера и его тактический подход следовало полностью оценить по окончании чемпионата мира.
Это решение могло бы позволить более глубоко проанализировать лидерские качества Тухеля. При этом, по некоторым источникам, FA приняла это решение из-за опасений, что Тухеля могут пригласить в другую команду.
Ранее также сообщалось, что тренер находится в списке кандидатов на пост главного тренера «Манчестер Юнайтед». Это свидетельствует о том, что он привлекает внимание других клубов.