Sobiq futbolchi Sergey Kir’yakov rossiyalik darvozabon Matvey Safonovning “PSJ” jamoasidagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kir’yakovning so‘zlariga ko‘ra, futbolda ba’zan imkoniyatlar yo‘qdek tuyuladi, lekin vaqt o‘tishi bilan futbolchi uchun muhim vaziyatlar yuzaga keladi.
Unga ko‘ra, aynan shunday imkoniyat Safonov uchun ham kelgan. “Final, ehtimol, eng kuchli musobaqa emasdir, lekin Safonov o‘z shansidan muvaffaqiyatli foydalandi.
Endi esa asosiy vazifa – jamoada o‘z o‘rnini saqlab qolish, bu esa ancha murakkab masala. Qolganini esa vaqt ko‘rsatadi”, – deydi Kir’yakov.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Safonovning kelgusi faoliyati ko‘p jihatdan uning ruhiy tayyorgarligiga bog‘liq, chunki u hozirda dunyodagi eng kuchli klublardan birida o‘ynamoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Safonov joriy mavsumda “PSJ”ning asosiy tarkibida joy olib, Lyuka Shevalyeni zaxiraga o‘tkazishga muvaffaq bo‘lgan.
U 7 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol o‘tkazib yuborgan va 3 ta uchrashuvni “quruq” o‘tkazgan. Kir’yakovning fikricha, Safonov uchun bu faqat boshlanish bo‘lib, oldinda uni yanada mas’uliyatli vazifalar kutmoqda.

Сафонов должен сохранить своё место в «ПСЖ»
Бывший футболист Сергей Кирьяков высказал своё мнение о деятельности российского вратаря Матвея Сафонова в команде «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Кирьякова, в футболе иногда кажется, что возможностей нет, но со временем для футболиста появляются важные ситуации.
По его мнению, именно такая возможность пришла и к Сафонову. «Финал, возможно, не самый сильный турнир, но Сафонов успешно воспользовался своим шансом.
Теперь же основная задача — сохранить своё место в команде, что является довольно сложной задачей. Остальное покажет время», — говорит Кирьяков.
По словам специалиста, дальнейшая карьера Сафонова во многом зависит от его психологической готовности, так как он сейчас играет в одном из сильнейших клубов мира. По данным, в текущем сезоне Сафонов сумел занять место в основном составе «ПСЖ», вытеснив Лукаша Шевалье в запас.
Он вышел на поле в 7 матчах, пропустил 5 голов и провёл 3 игры на ноль. По мнению Кирьякова, для Сафонова это только начало, впереди его ждут более ответственные задачи.