Trubinning goli: Ermakov uchun kinofilmga teng hodisa
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ma’lumki, Chempionlar ligasining 8-turida Trubin qo‘shimcha daqiqalarda gol urib, "Benfika" jamoasining pley-off bosqichiga chiqishiga katta hissa qo‘shgan edi.
Ushbu gol futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Ermakovning so‘zlariga ko‘ra, bu hodisa xuddi kinofilm sahnasidek ta’sirli bo‘lgan.
U o‘z faoliyati davomida bunday holatni birinchi marta ko‘rganini va bu voqea unga ham alohida motivatsiya berganini ta’kidladi. Shuningdek, qur’a natijalariga ko‘ra, "Real" va "Benfika" jamoalari Chempionlar ligasi pley-offining saralash bosqichida yana bir bor o‘zaro to‘qnash keladi.
Birinchi o‘yin 17-fevral kuni Lissabonda, javob o‘yini esa 25-fevral kuni Madridda o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Ushbu uchrashuvlar futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilishi kutilmoqda.

Гол трубы: событие, равное фильму для Ермакова
Полузащитник команды «Пари НН» Никита Ермаков рассказал о своих впечатлениях от гола в ворота «Реала» вратаря «Бенфики» Анатолия Трубина. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Известно, что в 8-м туре Лиги чемпионов Трубин забил гол в дополнительное время, что значительно помогло команде «Бенфика» выйти в плей-офф.
Этот гол вызвал большой интерес среди футбольных болельщиков. По словам Ермакова, это событие было настолько впечатляющим, что напоминало сцену из кинофильма.
Он отметил, что впервые в своей карьере стал свидетелем такого момента, и это событие дало ему особую мотивацию. Также по результатам жеребьевки команды «Реал» и «Бенфика» вновь встретятся в квалификационном раунде плей-офф Лиги чемпионов.
Первый матч запланирован на 17 февраля в Лиссабоне, ответная игра — 25 февраля в Мадриде. Ожидается, что эти встречи вызовут большой интерес у футбольных поклонников.