Kanchelskis: Karrikka imkon berish zarur
"Manchester Yunayted"ning sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis klubning vaqtinchalik bosh murabbiyi Maykl Karrik faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Karrik jamoani qisqa vaqt ichida 5 uchrashuvning 4 tasida g‘alabaga yetaklagan. Bu haqida euro-football.ru xabar bermoqda.
Kanchelskisning ta’kidlashicha, "Manchester Yunayted" mavsum oxirida Angliya Premer-ligasi (APL) jadvalida kuchli to‘rtlikdan joy olib, Chempionlar ligasiga yo‘l olishni maqsad qilishi kerak. Mutaxassis Karrikni doimiy bosh murabbiy sifatida tayinlash masalasida shoshilmaslikni, biroq unga imkon berish zarurligini aytib o‘tgan.
Hozirgi vaqtda "Manchester Yunayted" 26 o‘yindan so‘ng 45 ochko to‘plab, to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa oldida "Aston Villa" (50 ochko), "Manchester Siti" (53 ochko) va "Arsenal" (57 ochko) kabi raqiblar joylashgan.
Karrikning faoliyati davomida jamoa o‘z o‘yin uslubini tiklashga va yuqori natijalarga erishishga harakat qilmoqda.

Kanchelskis: Karrikku nuzhno dat' shans
Бывший футболист "Манчестер Юнайтед" Андрей Канчельскис высказал своё мнение о деятельности временного главного тренера клуба Майкла Каррика. Об этом сообщает Zamin.uz.
Каррик за короткое время привёл команду к победе в 4 из 5 матчей. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Канчельскиса, "Манчестер Юнайтед" должен к концу сезона занять место в топ-четвёрке Английской Премьер-Лиги (АПЛ) и выйти в Лигу чемпионов. Специалист отметил, что не стоит спешить с назначением Каррика постоянным главным тренером, но при этом необходимо дать ему шанс.
В настоящее время "Манчестер Юнайтед" после 26 игр набрал 45 очков и занимает четвёртое место. Перед командой находятся такие соперники, как "Астон Вилла" (50 очков), "Манчестер Сити" (53 очка) и "Арсенал" (57 очков).
Во время работы Каррика команда старается восстановить свой стиль игры и добиться высоких результатов.