Kecha Tomas Tuxel Angliya Futbol Assotsiatsiyasi (FA) bilan shartnomasini uzaytirgani va Angliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyatini davom ettirishi rasman e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Biroq FA tarkibidagi ayrim yuqori lavozimli amaldorlar bu qarordan norozi ekanliklarini bildirishgan.
Ularning fikricha, Tuxelning faoliyati haqida yakuniy xulosa Jahon chempionati natijalari asosida chiqarilishi kerak edi. Ular murabbiyning nafaqat natijalar, balki taktik yondashuvi va yetakchilik fazilatlari ham batafsil o‘rganilishi lozimligini ta’kidlashgan.
Shu bilan birga, boshqa ayrim vakillar shartnoma uzaytirilishi Tuxelni boshqa klub yoki loyihaga o‘tib ketishidan xavotir tufayli tezlashtirilganini qayd etishmoqda. Avvalroq Tomas Tuxelning yozda "Manchester Yunayted" bosh murabbiyligiga nomzod sifatida ko‘rilgani haqida mish-mishlar tarqalgan edi.

Томас Тухель останется в сборной Англии
Вчера официально было объявлено, что Томас Тухель продлил контракт с Футбольной ассоциацией Англии (FA) и продолжит работу в качестве главного тренера национальной сборной Англии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Однако некоторые высокопоставленные чиновники в FA выразили недовольство этим решением.
По их мнению, окончательный вывод о деятельности Тухеля должен был быть сделан на основе результатов Чемпионата мира. Они подчеркнули, что необходимо подробно изучить не только результаты тренера, но и его тактический подход и лидерские качества.
В то же время некоторые другие представители отмечают, что продление контракта было ускорено из-за опасений, что Тухель может перейти в другой клуб или проект. Ранее ходили слухи, что летом Томас Тухель рассматривался в качестве кандидата на пост главного тренера "Манчестер Юнайтед".