Endilikda ushbu lavozimda Marselo Delgado faoliyat yuritadi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqin hamkorlikda ishlashi kutilmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Klub hozirgi paytda tarkibni kuchaytirishga jiddiy ehtiyoj sezmoqda.
Shu sababli Delgado va Rikelme transferlar bozorida tezkor va samarali qarorlar qabul qilish uchun mas’ul bo‘lishadi. Ularning oldidagi asosiy vazifa jamoani raqobatbardosh darajaga olib chiqishdir.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham o‘z o‘rnini topgan. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 marta maydonga tushgan.
Shuningdek, 1998 yilgi Jahon chempionatida ham ishtirok etgan. Delgado 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishga erishgan.
U bu yutuqni “Santos” klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qo‘lga kiritgan. Yangi sport direktorining tayinlanishi “Boka Huniors” uchun muhim o‘zgarish bo‘lib, klubning yaqin kelajakdagi maqsadlari uchun katta ahamiyat kasb etadi.

Назначен спортивным директором «Бока Хуниорс» Дельгадо
Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально назначил нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь на этой должности будет работать Марсело Дельгадо. Ожидается, что он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Об этом сообщает euro-football.ru. В настоящее время клуб испытывает серьёзную потребность в усилении состава.
Поэтому Дельгадо и Рикельме будут отвечать за оперативное и эффективное принятие решений на трансферном рынке. Их главная задача — вывести команду на конкурентоспособный уровень.
Марсело Дельгадо также оставил свой след в футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины.
Кроме того, он участвовал в чемпионате мира 1998 года. В 2003 году Дельгадо стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Он достиг этого вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой. Назначение нового спортивного директора является важным изменением для «Бока Хуниорс» и имеет большое значение для ближайших целей клуба.