Bu lavozimni taniqli sobiq futbolchi Marselo Delgado egalladi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqin hamkorlikda ishlaydi.
Xuan Rikelme o‘z vaqtida "Barselona" jamoasida o‘ynagan va hozirda "Boka Xuniors" rahbariyatida muhim rol o‘ynamoqda. Ushbu tayinlov haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Klub tarkibini kuchaytirish bugungi kunda asosiy maqsadlardan biri hisoblanadi. Shu sababli Delgado va Rikelme transfer bozorida faoliyat olib borib, jamoaga yangi va kuchli futbolchilarni jalb qilish ustida ishlashi kutilmoqda.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham katta yutuqlarga erishgan. U Argentina terma jamoasi tarkibida 1995–2002 yillarda 18 ta o‘yinda qatnashgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ham maydonga tushgan.
Shuningdek, 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari sifatida tan olingan. U bu borada braziliyalik Rikardo Oliveyra bilan bir xil natija ko‘rsatgan.
Bu kabi tajriba va yutuqlar unga sport direktori lavozimida muvaffaqiyatli faoliyat yuritish uchun yordam beradi.

Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» назначил нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту должность занял известный бывший футболист Марсело Дельгадо. Он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Хуан Рикельме ранее играл за команду «Барселона» и сейчас играет важную роль в руководстве «Бока Хуниорс». Об этом назначении сообщил сайт euro-football.ru.
Усиление состава клуба в настоящее время является одной из главных задач. Поэтому ожидается, что Дельгадо и Рикельме будут активно работать на трансферном рынке, привлекая в команду новых и сильных футболистов.
Марсело Дельгадо также добился значительных успехов в своей футбольной карьере. Он выступал за сборную Аргентины с 1995 по 2002 год, сыграв 18 матчей, и принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес, разделив этот титул с бразильцем Рикардо Оливейрой.