Darvin Nunes Arabiston chempionatidan chetlatildi
Urugvaylik hujumchi Darvin Nunes Arabiston chempionatining qolgan qismida o‘yinlarda ishtirok etmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sababi, «Al-Hilol» klubi bosh murabbiyi jamoa ro‘yxatiga yaqinda kelgan Karim Benzemani kiritish uchun Nunesni chempionat uchun ajratilgan arizadan chiqarib tashladi. Shunga qaramay, Nunes Osiyo Chempionlar ligasi o‘yinlari uchun ro‘yxatda qoldirilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Darvin Nunes futbolchilik faoliyati davomida Ispaniyaning «Almeriya», Portugaliyaning «Benfika» va Angliyaning «Liverpul» kabi mashhur klublarida o‘ynagan.
U 2019 yildan boshlab Urugvay milliy terma jamoasi tarkibiga jalb qilinib kelmoqda. Hozirgacha u milliy jamoa safida 13 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Shuningdek, Nunes 2022 yilgi Qatar jahon chempionatida ham ishtirok etib, o‘z jamoasi uchun muhim o‘yinlarni o‘tkazgan.

Дарвин Нунес дисквалифицирован из чемпионата Саудовской Аравии
Уругвайский нападающий Дарвин Нунес не будет участвовать в оставшихся матчах чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Причина в том, что главный тренер клуба «Аль-Хилал» исключил Нунеса из заявки на чемпионат, чтобы включить в неё недавно прибывшего Карима Бензема. Тем не менее, Нунес остался в заявке на матчи Лиги чемпионов Азии.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своей футбольной карьере Дарвин Нунес выступал за известные клубы, такие как «Альмерия» из Испании, «Бенфика» из Португалии и «Ливерпуль» из Англии.
С 2019 года он привлекается в состав национальной сборной Уругвая. До настоящего времени он сумел забить 13 голов за национальную команду.
Кроме того, Нунес принимал участие в чемпионате мира 2022 года в Катаре, проведя важные матчи для своей команды.