Bu haqda *euro-football.ru* nashri xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu yaqinda maydonga qaytishi kutilayotgan edi, biroq ushbu uchrashuvda ham u ishtirok etmaydi. Murabbiy Jorje Jezushning aytishicha, jamoa jadvali juda zich bo‘lgani sababli Ronaldu va asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchiga dam berishga qaror qilingan.
U oldinda "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv borligini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlarini *Al Nassr Zone* nashri keltirgan.
Shuningdek, Jorje Jezushning qayd etishicha, Ronalduning dam olishi birinchi marta sodir bo‘layotgani yo‘q. U Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘ladigan o‘yinlarda ba’zida ishtirok etmaydi.
Saudiya Arabistoni chempionatining "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi uchrashuvi 14-fevral, shanba kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Об этом сообщает издание *euro-football.ru*. Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов АФК против команды "Аркадаг".
Португальский нападающий Криштиану Роналду ожидался к скорому возвращению на поле, однако в этой встрече он также не примет участия. По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика команды было решено дать отдых Роналду и нескольким основным игрокам.
Он подчеркнул, что впереди важный матч против команды "Аль-Фатех". Слова тренера приводит издание *Al Nassr Zone*.
Также Жорже Жезуш отметил, что отдых для Роналду — не в первый раз. Иногда он не участвует в матчах за пределами Саудовской Аравии.