Kurtua: "Benfikaga qarshi o‘yin oson bo‘lmaydi"
Madridning "Real" klubi darvozaboni Tibo Kurtua Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi bo‘ladigan uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar bermoqda. Avvalgi bosqichda ushbu jamoalar o‘zaro to‘qnash kelgan va o‘sha uchrashuvda "Real" mag‘lubiyatga uchragan edi.
O‘yin 2:4 hisobida yakunlanib, madridliklarni 1/8 finalga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanmadan mahrum qilgan. Endi esa Alvaro Arbeloa boshchiligidagi "Real" jamoasi pley-offning navbatdagi bosqichida yana "Benfika" bilan uchrashadi.
Tibo Kurtua bu borada shunday dedi: "Lissabondagi o‘yin biz uchun juda qiyin o‘tgan edi. U yerda g‘alaba qozonish oson emas.
O‘sha kuni biz o‘zimizning eng yaxshi o‘yinimizni ko‘rsata olmadik, lekin bu mag‘lubiyatdan kerakli xulosalarni chiqardik. Bu safar vaziyat boshqacha bo‘ladi, chunki javob uchrashuvi "Santyago Bernabeu" stadionida o‘tishini yaxshi bilamiz".
Dastlabki uchrashuv 17-fevral kuni Lissabonda bo‘lib o‘tadi. Javob o‘yini esa 25-fevral kuni Madridda o‘tkaziladi.

Куртуа: "Игра против Бенфики не будет легкой"
Вратарь мадридского "Реала" Тибо Куртуа поделился своими мыслями перед матчем Лиги чемпионов против "Бенфики". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". На предыдущем этапе эти команды уже встречались, и в том матче "Реал" потерпел поражение.
Игра завершилась со счетом 2:4, что лишило мадридцев прямой путевки в 1/8 финала. Теперь же команда "Реал" под руководством Альваро Арбелоа вновь встретится с "Бенфикой" в следующем раунде плей-офф.
Тибо Куртуа сказал по этому поводу: "Матч в Лиссабоне был для нас очень сложным. Там не так просто одержать победу.
В тот день мы не показали нашу лучшую игру, но сделали необходимые выводы из поражения. На этот раз ситуация будет другой, ведь ответный матч пройдет на стадионе "Сантьяго Бернабеу".