Kurtua: “Benfika”ga qarshi o‘yin oson bo‘lmaydi
Madridning “Real” klubi darvozaboni Tibo Kurtua Yevropa Chempionlar ligasida “Benfika”ga qarshi o‘tkaziladigan bahs oldidan o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi. Ushbu ikki jamoa avvalgi bosqichning so‘nggi turida ham maydonga tushgan edi.
O‘shanda “Real” 2:4 hisobida mag‘lubiyatga uchrab, to‘g‘ridan-to‘g‘ri 1/8 finalga yo‘llanma olish imkoniyatini boy bergan edi. Endi esa “Real” pley-offning stykov bosqichida yana “Benfika” bilan bellashadi.
Kurtua o‘z intervyusida Lissabondagi o‘tgan uchrashuvni eslab, u nihoyatda qiyin kechganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Benfika” stadionida g‘alaba qozonish oson emas.
Shunday bo‘lsa-da, darvozabon “Real” o‘sha kuni o‘zining eng yaxshi o‘yinini ko‘rsata olmaganini tan oldi. U jamoaning xatolaridan saboq olganini va bu safar vaziyat boshqacha bo‘lishiga ishonch bildirdi.
Kurtua futbolchilar “Santyago Bernabeu”dagi javob uchrashuvi muhimligini yaxshi tushunishayotganini ta’kidladi. Uchrashuvlarning dastlabkisi 17-fevral kuni Lissabonda, javob o‘yini esa 25-fevral kuni Madridda o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Куртуа: Игра против «Бенфики» не будет легкой
Вратарь мадридского «Реала» Тибо Куртуа поделился своими мыслями перед матчем Лиги чемпионов УЕФА против «Бенфики». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. Эти две команды уже встречались в последнем туре предыдущего этапа.
Тогда «Реал» проиграл со счетом 2:4 и упустил возможность напрямую выйти в 1/8 финала. Теперь «Реал» вновь встретится с «Бенфикой» в плей-офф.
В интервью Куртуа вспомнил матч в Лиссабоне, отметив, что он был чрезвычайно сложным. По его словам, выиграть на стадионе «Бенфики» непросто.
Тем не менее, вратарь признал, что в тот день «Реал» не показал свою лучшую игру. Он подчеркнул, что команда извлекла уроки из ошибок и верит, что на этот раз ситуация будет другой.
Куртуа отметил, что футболисты хорошо понимают важность ответного матча на «Сантьяго Бернабеу». Первый матч запланирован на 17 февраля в Лиссабоне, ответный — на 25 февраля в Мадриде.