Darvin Nunes Saudiya chempionatida o‘ynamaydi
Urugvaylik hujumchi Darvin Nunes bu mavsumda Saudiya Arabistoni chempionatida maydonga tusha olmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Al-Hilal" jamoasining bosh murabbiyi italiyalik mutaxassis uning nomini milliy chempionat ro‘yxatidan chiqarib, o‘rniga yaqinda klubga qo‘shilgan fransiyalik yulduz futbolchi Karim Benzemani ro‘yxatga kiritdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, Darvin Nunes Osiyo Chempionlar Ligasi o‘yinlari uchun jamoaning arizasida qoldirilgan. Bu esa uning xalqaro musobaqalarda qatnashishda davom etishini anglatadi.
Eslatib o‘tamiz, Nunes bungacha Ispaniyaning "Almeriya", Portugaliyaning "Benfika" va Angliyaning "Liverpul" klublarida faoliyat olib borgan. U 2019 yildan boshlab Urugvay terma jamoasi safida muntazam ravishda maydonga tushib kelmoqda.
Shu kungacha 13 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan hujumchi 2022 yilgi Qatar mundialida ham ishtirok etgan.

Дарвин Нунес не будет играть в Саудовской лиге
Уругвайский нападающий Дарвин Нуньес в этом сезоне не сможет выйти на поле в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главный тренер команды "Аль-Хилал", итальянский специалист, исключил его из списка национального чемпионата и вместо него включил недавно присоединившегося к клубу французского звездного футболиста Карима Бензема. Об этом сообщает euro-football.ru.
В то же время Дарвин Нуньес остался в заявке команды для матчей Лиги чемпионов Азии. Это означает, что он продолжит участвовать в международных соревнованиях.
Напомним, что Нуньес ранее выступал за испанский клуб "Альмерия", португальскую "Бенфику" и английский "Ливерпуль". С 2019 года он регулярно выходит на поле в составе сборной Уругвая.
Нападающий, который забил уже 13 голов, также принимал участие в чемпионате мира 2022 года в Катаре.