“PSJ” darvozabonlari o‘rtasida raqobat kuchaymoqda
Fransiyaning “PSJ” klubi darvozabonlari o‘rtasidagi raqobat haqida yangi ma’lumotlar e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Lequipe” jurnalisti Ugo Delomning so‘zlariga ko‘ra, rossiyalik darvozabon Matvey Safonov va fransuz Luka Shevale o‘rtasida asosiy tarkibdagi o‘rin uchun kurash davom etmoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bergan.
Delomning ta’kidlashicha, Luka Shevale Matvey Safonovga asosiy tarkibdagi o‘rnini halol raqobat asosida boy berganini tan oladi. Bugungi kunda esa Safonov “PSJ”ning birinchi raqamli darvozaboni sifatida qaralmoqda.
Bu haqda “RB Sport” nashri ham ma’lumot bergan. Shuningdek, “PSJ” jamoasi Fransiya chempionatining 22-turida “Renn” klubi maydoniga safar qildi.
Ushbu o‘yinda parijliklar 1:3 hisobida mag‘lubiyatga uchradi. Mazkur uchrashuvda Matvey Safonov jamoaning asosiy tarkibida maydonga tushgan edi.
Ta’kidlash joiz, “PSJ”ning darvozabonlar tarkibi bo‘yicha qarorlari jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Klubning kelgusidagi o‘yinlarida bu qarorlar qanday natija berishini vaqt ko‘rsatadi.

Между вратарями ПСЖ усиливается конкуренция
Появилась новая информация о конкуренции среди вратарей французского клуба «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам журналиста «Lequipe» Уго Делома, продолжается борьба за место в основном составе между российским вратарём Матвеем Сафоновым и французом Лукой Шевале. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Делом отмечает, что Лука Шевале признаёт, что честно уступил своё место в основном составе Матвею Сафонову. В настоящее время Сафонов рассматривается как основной вратарь «ПСЖ».
Об этом также сообщило издание «RB Sport». Кроме того, команда «ПСЖ» отправилась в гости к клубу «Ренн» в 22-м туре чемпионата Франции.
В этой игре парижане потерпели поражение со счётом 1:3. В данном матче Матвей Сафонов вышел на поле в основном составе команды.
Стоит отметить, что решения по составу вратарей «ПСЖ» имеют важное значение для команды. Время покажет, какие результаты принесут эти решения в будущих матчах клуба.