Tomas Tuhel Angliya jamoasida bosh murabbiy bo‘ldi
Kecha Tomas Tuhelning Angliya Futbol Assotsiatsiyasi bilan shartnomasi uzaytirilgani rasman e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Endilikda u Angliya milliy futbol jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Biroq, The Touchline nashrining xabariga ko‘ra, Assotsiatsiya ichida ushbu qarordan norozi bo‘lgan yuqori lavozimli vakillar ham bor. Ularning fikricha, Tuhel bilan bog‘liq yakuniy qaror Jahon chempionatidan so‘ng, jamoaning natijalari, murabbiyning taktik yondashuvlari va yetakchilik qobiliyatlari to‘liq tahlil qilinganidan keyin qabul qilinishi lozim edi.
Shuningdek, ayrim manbalarga ko‘ra, shartnoma uzaytirilishi sababi Tuhelni boshqa jamoalar olib ketishi mumkinligidan xavotir qilinganidir. Bu qaror murabbiy bilan uzoq muddatli hamkorlikni kafolatlash maqsadida qabul qilingan bo‘lishi mumkin.
Avvalroq Tomas Tuhelning “Manchester Yunayted” jamoasi murabbiylik lavozimi uchun nomzodlar ro‘yxatida borligi haqida mish-mishlar tarqalgan edi. Bu esa uning martabasi atrofida ko‘plab muhokamalarga sabab bo‘ldi.

Томас Тухель стал главным тренером английской команды
Вчера официально объявили о продлении контракта Томаса Тухеля с Футбольной ассоциацией Англии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь он продолжит свою деятельность в качестве главного тренера национальной сборной Англии. Об этом сообщает euro-football.ru.
Однако, согласно сообщению издания The Touchline, среди высокопоставленных представителей Ассоциации есть недовольные этим решением. По их мнению, окончательное решение по Тухелю должно было быть принято после Чемпионата мира, когда будут полностью проанализированы результаты команды, тактические подходы тренера и его лидерские качества.
Кроме того, по некоторым источникам, причиной продления контракта стало опасение, что Тухеля могут переманить другие команды. Это решение могло быть принято с целью гарантировать долгосрочное сотрудничество с тренером.
Ранее ходили слухи, что Томас Тухель входит в список кандидатов на пост главного тренера «Манчестер Юнайтед». Это вызвало множество обсуждений вокруг его карьеры.