“Milan” so‘nggi daqiqalarda “Piza”ni mag‘lub etdi
Italiya chempionatining 25-turi doirasida “Milan” jamoasi “Piza”ga qarshi o‘yin o‘tkazib, qiyin kechgan bahsda g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yin taqdirini hal qiluvchi gol uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida kiritildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
“Milan” himoyachisi, angliyalik futbolchi Fikayo Tomorining ta’kidlashicha, jamoa o‘zi uchun vaziyatni murakkablashtirib qo‘ygan. Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limdayoq mavjud imkoniyatlardan to‘liq foydalanib, ko‘proq gol urish kerak edi.
Tomori shunday deydi: “G‘alabadan mamnunmiz, lekin o‘yinni oldinroq hal qilishimiz mumkin edi. Bugungi o‘yinda g‘alaba qozonishimiz shart edi va bunga erishdik.
Endi esa chorshanba kuni “Komo”ga qarshi yana bir qiyin bahs kutmoqda. O‘sha o‘yinda yanada murakkab vaziyatga duch kelishimiz mumkin”.
Hozirda “Milan” A Seriya turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa keyingi o‘yinlarda ham yuqori natijalarni ko‘rsatishga intilmoqda.

«Милан» победил «Пизу» в последние минуты
В рамках 25-го тура чемпионата Италии команда «Милан» провела матч против «Пизы» и одержала победу в напряжённой борьбе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Решающий гол был забит в последние минуты встречи. Об этом сообщает euro-football.ru.
Защитник «Милана», английский футболист Фикайо Томори отметил, что команда усложнила ситуацию для себя. По его словам, уже в первом тайме нужно было полностью использовать имеющиеся возможности и забить больше голов.
Томори говорит следующее: «Мы довольны победой, но могли решить исход матча раньше. Сегодня нам обязательно нужно было выиграть, и мы этого добились.
Теперь в среду нас ждёт ещё одна сложная игра против «Комо». В той встрече мы можем столкнуться с ещё более сложной ситуацией».
В настоящее время «Милан» занимает второе место в турнирной таблице Серии А. Команда стремится показывать высокие результаты и в следующих матчах.