U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlaydi. Xuan Rikelme, o‘z vaqtida "Barselona" jamoasi tarkibida ham o‘ynagan, bugungi kunda klubni qisqa muddat ichida kuchaytirish masalasiga alohida e’tibor qaratmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham katta tajribaga ega.
U 1995–2002 yillarda Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ham qatnashgan. Shuningdek, 2003 yilda "Santos" hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari deb e’tirof etilgan.

Аргентинский клуб «Бока Хуниорс» объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщил Zamin.uz.
Он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Хуан Рикельме, который когда-то играл в составе «Барселоны», в настоящее время уделяет особое внимание укреплению клуба в краткосрочной перспективе.
Об этом сообщает euro-football.ru. Марсело Дельгадо обладает большим опытом и в футбольной карьере.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году он был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес вместе с нападающим «Сантоса» Рикардо Оливейрой.