Igor Tudor «Tottenhem» bosh murabbiyi bo‘ldi
London jamoasi xorvatiyalik mutaxassis bilan joriy mavsum oxirigacha mo‘ljallangan shartnoma imzolaganini rasman ma’lum qildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
47 yoshli murabbiy tayinlovdan keyin fikr bildirib, «Tottenhem»ga bunday muhim pallada qo‘shilganidan faxrlanishini ta’kidladi. U zimmasidagi mas’uliyatni yaxshi tushunishini aytib, asosiy maqsadi jamoaning o‘yiniga barqarorlik kiritish va har bir o‘yinda maksimal darajada kurashish ekanini qayd etdi.
Igor Tudorning so‘zlariga ko‘ra, «Tottenhem»da kuchli futbolchilar to‘plangan va uning vazifasi ularga to‘g‘ri yo‘nalish berish, energiya ulashish hamda natijalarni imkon qadar tez yaxshilashdir. Klub matbuot xizmati uning bu fikrlarini e’lon qildi.
Eslatib o‘tamiz, Tudor avval «Yuventus» klubida ishlagan bo‘lib, u yerda yetti oy faoliyat yuritgan. Ammo 2022-yilning oktyabr oyida jamoani tark etgan edi.
Hozirda «Tottenhem» Angliya Premer-ligasi jadvalida 16-o‘rinni egallab turibdi. Bu holat, shubhasiz, klub rahbariyatini va muxlislarni qoniqtirmayapti.

Игорь Тудор стал главным тренером «Тоттенхэма»
Лондонский клуб официально объявил о подписании контракта с хорватским специалистом до конца текущего сезона. Об этом сообщает euro-football.ru.
47-летний тренер после назначения выразил мнение, что гордится присоединением к «Тоттенхэму» в такой важный момент. Он отметил, что хорошо понимает возложенную на него ответственность, а его главная цель — внести стабильность в игру команды и бороться на максимуме в каждом матче.
По словам Игоря Тудора, в «Тоттенхэме» собраны сильные футболисты, и его задача — направлять их в правильное русло, вдохновлять энергией и как можно быстрее улучшать результаты. Пресс-служба клуба опубликовала его эти слова.
Напомним, что ранее Тудор работал в клубе «Ювентус», где провел семь месяцев. Однако в октябре 2022 года он покинул команду.
В настоящее время «Тоттенхэм» занимает 16-е место в таблице Английской Премьер-лиги. Эта ситуация, безусловно, не устраивает руководство клуба и болельщиков.