Marselo Delgado «Boka Huniors» sport direktori bo‘ldi
U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan hamkorlikda faoliyat olib boradi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati jamoa tarkibini tezda kuchaytirish zaruriyatini ta’kidlamoqda. Shu sababdan yangi sport direktori Delgado va prezident Rikelme birgalikda transfer bozorida faol ishlashni o‘z oldilariga asosiy vazifa sifatida qo‘yishgan.
Jamoaning yaqin kelajakdagi muvaffaqiyati aynan shu faoliyatga bog‘liq bo‘lishi mumkin. Marselo Delgado futbolchi sifatida ham katta e’tiborga sazovor bo‘lgan.
U Argentina terma jamoasi safida 1995–2002 yillar davomida 18 ta o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan. Bundan tashqari, Delgado 2003 yilda Libertadores Kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu natijani u Braziliyaning «Santos» klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birga qayd etgan. Yangi sport direktori lavozimida Delgado jamoaning muvaffaqiyati uchun o‘z tajribasi va bilimlarini ishga solishi kutilmoqda.

Официально объявлено о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора знаменитого аргентинского клуба «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать в сотрудничестве с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает euro-football.ru.
Руководство клуба подчеркивает необходимость быстрого усиления состава команды. По этой причине новый спортивный директор Дельгадо и президент Рикельме поставили перед собой основную задачу — активно работать на трансферном рынке.
Ближайший успех команды может зависеть именно от этой деятельности. Марсело Дельгадо также заслужил большое внимание как футболист.
Он выступал за сборную Аргентины с 1995 по 2002 год, сыграв 18 матчей, и принимал участие в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году Дельгадо стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Этот результат он разделил с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой. В новой должности спортивного директора от Дельгадо ожидается применение своего опыта и знаний для успеха команды.