Anxel di Mariya vatani Argentinaga qaytgach, u dastlab yaxshi natijalar ko‘rsatgan bo‘lsa-da, keyinchalik unga nisbatan tanqidlar kuchaygan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar e’tibor uning o‘yiniga emas, balki muxlislar va raqiblar tomonidan bildirilgan noroziliklarga qaratilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar beradi.
Hozirda Anxel di Mariya "Rosario Sentrall" jamoasi safida o‘ynamoqda. Sobiq "Manchester Yunayted" va "Real" klublari futbolchisi maydonda tez-tez yiqilishi va penalti talab qilishi bilan tanqidga uchrayapti.
Mahalliy futbol forumlarida uning o‘yin uslubi haqida salbiy fikrlar bildirilmoqda. Ayrimlar "di Mariya nega bunday hiylalari uchun jazolanmaydi?" degan savollarni o‘rtaga tashlamoqda.
Shuningdek, "U yulduz futbolchi, lekin bu harakatlari ko‘pchilikning joniga tegdi" kabi izohlar ham tez-tez uchramoqda. Ushbu vaziyat futbolchi uchun jiddiy bosim yaratmoqda, ammo u tanqidlar sababli o‘z o‘yin uslubini o‘zgartiradimi yoki yo‘qmi, buni vaqt ko‘rsatadi.

Анхель ди Мария остался в центре критики
После возвращения на родину в Аргентину, Анхель ди Мария сначала показывал хорошие результаты, однако позже критика в его адрес усилилась. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз внимание было обращено не на его игру, а на недовольство, выраженное болельщиками и соперниками. Об этом сообщает euro-football.ru.
В настоящее время Анхель ди Мария выступает за команду "Росарио Сентраль". Бывший игрок клубов "Манчестер Юнайтед" и "Реал" подвергается критике за частые падения на поле и требования назначить пенальти.
На местных футбольных форумах высказываются негативные мнения о его стиле игры. Некоторые задаются вопросом: "Почему ди Мария не наказывается за такие трюки?"
Также часто встречаются комментарии вроде "Он звёздный футболист, но его действия задели многих". Эта ситуация создает серьезное давление на игрока, однако время покажет, изменит ли он свой стиль игры из-за критики или нет.