Maykl Olise "Verder"ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuboradi
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Fransiyalik futbolchi o‘tgan turda mavsumdagi beshinchi sariq kartochkasini olgani sababli diskvalifikatsiya qilingan.
Shu bois u yaqinlashib kelayotgan o‘yinda jamoasiga yordam bera olmaydi. Bu holat Olise uchun 2024-yil yozida "Kristal Pelas"dan "Bavariya"ga o‘tganidan keyin Bundesligada ilk bor o‘yinni o‘tkazib yuborishi bo‘ladi.
24 yoshli futbolchi bungacha Bundesligada ketma-ket 55 ta o‘yinda qatnashib, 22 ta gol urgan va 36 ta golli uzatma bergan. "Bavariya" tarkibida hozirda bunday yuqori natijaga ega boshqa futbolchi yo‘q.
Germaniya chempionatining 22-tur doirasidagi "Verder" va "Bavariya" o‘rtasidagi uchrashuv 14-fevral kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin Toshkent vaqti bilan 19:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Майкл Олисе пропустит матч против "Вердера"
Нападающий команды «Бавария» Майкл Олисе не сможет выйти на поле в следующем туре чемпионата Германии в матче против «Вердера». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Французский футболист был дисквалифицирован за получение пятой жёлтой карточки в сезоне в прошлом туре.
Поэтому он не сможет помочь своей команде в предстоящей игре. Для Олисе это будет первый пропущенный матч в Бундеслиге с тех пор, как летом 2024 года он перешёл из «Кристал Пэлас» в «Баварию».
24-летний футболист до этого принимал участие в 55 подряд матчах Бундеслиги, забил 22 гола и отдал 36 результативных передач. В составе «Баварии» сейчас нет другого игрока с такими высокими показателями.
Матч 22-го тура чемпионата Германии между «Вердером» и «Баварией» состоится 14 февраля. Игра запланирована на 19:30 по ташкентскому времени.