Ma’lumotlarga ko‘ra, mazkur uchrashuv OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Ammo Ronaldu jamoaning qaydnomasidan tashqarida qolmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Murabbiy Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning zich o‘yin taqvimi tufayli Krishtianu Ronaldu bilan bir qatorda bir nechta asosiy futbolchilarga dam berishga qaror qilingan.
Bu qarorning asosiy sababi esa oldinda "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv bo‘lishi bilan bog‘liq. Shu sababli, Ronaldu ushbu bahsda ishtirok etmaydi.
Murabbiyning aytishicha, Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionati doirasidagi o‘yinlarda faol ishtirok etsa-da, xalqaro bahslarda ba’zan dam olishga ehtiyoj sezadi. Bu holat avval ham kuzatilgan va yangilik emas.
Jorje Jezushning fikrlarini Al Nassr Zone sayti ham tasdiqlagan. Eslatib o‘tamiz, Saudiya chempionatining navbatdagi o‘yini, ya’ni "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 14 fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Роналду не выйдет на поле в матче против 'Аркадага'
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил причины, по которым португальский нападающий Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации, данная встреча запланирована в рамках Лиги чемпионов АФК против команды "Аркадаг". Однако Роналду не включён в заявку команды.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного игрового графика команды было решено дать отдых нескольким ключевым игрокам, включая Криштиану Роналду.
Основной причиной этого решения является предстоящий важный матч против команды "Аль-Фатех". Поэтому Роналду не примет участия в данном поединке.
По словам тренера, хотя Роналду активно участвует в матчах чемпионата Саудовской Аравии, в международных встречах иногда возникает необходимость дать ему отдых. Такая практика уже наблюдалась ранее и не является новостью.
Мнение Жорже Жезуша также подтвердил сайт Al Nassr Zone. Напомним, следующий матч чемпионата Саудовской Аравии между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" запланирован на субботу, 14 февраля.