Argentina futbolining yirik klublaridan biri bo‘lgan "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga yangi shaxsni tayinladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Endilikda bu lavozimda Marselo Delgado faoliyat yuritadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Marselo Delgado klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda ishlaydi. Ma’lumki, Rikelme avval "Barselona" jamoasida o‘ynagan sobiq futbolchi hisoblanadi.
Ular birgalikda klub tarkibini mustahkamlash va yangi iste’dodlarni jalb qilish bo‘yicha ish olib boradilar. Marselo Delgado futbolchilik faoliyati davomida ham anchayin katta tajribaga ega bo‘lgan.
U Argentina terma jamoasi tarkibida 1995–2002 yillarda 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan. Shuningdek, 1998 yilgi Jahon chempionatida ham qatnashgan.
Delgadoning yana bir muhim yutug‘i 2003 yilda Libertadores kubogida eng ko‘p gol urgan futbolchi sifatida tan olinganidir. U bu natijani braziliyalik hujumchi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qayd etgan.
Shu tariqa, Delgado o‘zining boy tajribasi va bilimlarini endi "Boka Xuniors" rivoji uchun yo‘naltiradi.

Один из крупнейших футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» назначил нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь на этой должности будет работать Марсело Дельгадо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Марсело Дельгадо работает вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме. Известно, что Рикельме — бывший футболист, который ранее играл в команде «Барселона».
Они совместно занимаются укреплением состава клуба и привлечением новых талантов. Марсело Дельгадо также обладает значительным опытом в футбольной карьере.
Он выступал за сборную Аргентины в период с 1995 по 2002 год, сыграв 18 матчей. Кроме того, он принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
Еще одним важным достижением Дельгадо является признание в 2003 году лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Этот результат он разделил с бразильским нападающим Рикардо Оливейрой.