PSJning sobiq bosh murabbiyi Maurisio Pochettino Parijda mashhur futbolchilar bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U boshqargan davrda Lionel Messi, Neymar va Kilian Mbappe hujum chizig‘ida birgalikda o‘ynashgan edi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda.
Pochettino yulduz futbolchilar bilan ishlashning murakkabligi haqida gapirar ekan, bunday futbolchilar ba’zan o‘z o‘ynayotgan jamoasidan ham kattaroq shaxsga aylanishini ta’kidladi. Shuningdek, u Lionel Messining doimiy pressing qilmaydigan futbolchi ekanini qayd etdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Messi hatto Pep Gvardiola qo‘l ostida faoliyatining eng yuqori cho‘qqisida ham bunday odatga ega bo‘lmagan. Shu sababli, jamoada natija bo‘lmasa, ko‘pincha asosiy javobgarlik murabbiy zimmasiga yuklanadi.
Hozirda Maurisio Pochettino AQSH milliy terma jamoasini jahon chempionatiga tayyorlash bilan band. Shu bilan birga, u yozda Angliyaning "Tottenhem" jamoasiga qaytishi mumkinligi haqida ham mish-mishlar tarqalmoqda.

Почеттино рассказал о сложностях работы со звёздными футболистами
Бывший главный тренер ПСЖ Маурисио Почеттино поделился своими мыслями о опыте работы с известными футболистами в Париже. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время его руководства в атакующей линии вместе играли Лионель Месси, Неймар и Килиан Мбаппе. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Говоря о сложностях работы со звёздными футболистами, Почеттино отметил, что такие игроки иногда становятся личностями, превосходящими по значимости даже свою команду. Также он отметил, что Лионель Месси не является футболистом, который постоянно оказывает прессинг.
По словам специалиста, даже под руководством Пепа Гвардиолы на пике своей карьеры Месси не имел такой привычки. По этой причине, если в команде нет результата, основная ответственность часто ложится на тренера.
В настоящее время Маурисио Почеттино занят подготовкой национальной сборной США к чемпионату мира. При этом ходят слухи, что летом он может вернуться в английский клуб "Тоттенхэм".