Madridning "Real" klubi yarim himoyachisi Federiko Valverde jamoasining joriy Chempionlar ligasi mavsumidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Valverdening ta’kidlashicha, jamoa bu mavsumda barqaror o‘yin namoyish eta olmayapti.
Shu sababli, "Real" hozircha musobaqaning asosiy favoritlari qatorida ko‘rilmayapti. Biroq futbolchi jamoaning imkoniyatlari haqida optimistik fikrda ekanini aytib o‘tdi.
"Chempionlar ligasini yuta olamizmi? Agar "Real" sardori bunday savolga "yo‘q" deb javob bersa, bu uyat bo‘lardi.
Biz kerak bo‘lsa, kuniga to‘rt soatlab mashg‘ulot qilamiz. Bu klub bizdan 100 foiz kuch va g‘alabaga bo‘lgan intilishni talab qiladi", — dedi Valverde.
Eslatib o‘tamiz, Madrid klubi pley-off bosqichida Portugaliyaning "Benfika" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Dastlabki uchrashuv 17 fevral kuni Lissabonda bo‘lib o‘tadi, javob o‘yini esa 25 fevral kuni Madridda tashkil etiladi.

Вальверде: "Реал" может выиграть Лигу чемпионов
Полузащитник мадридского "Реала" Федерико Вальверде поделился своим мнением о шансах команды в текущем сезоне Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Вальверде, команда в этом сезоне не может демонстрировать стабильную игру.
Поэтому "Реал" пока не рассматривается в числе основных фаворитов турнира. Однако футболист отметил, что настроен оптимистично относительно возможностей команды.
"Сможем ли мы выиграть Лигу чемпионов? Если капитан "Реала" ответит на такой вопрос "нет", это будет позором.
Если нужно, мы тренируемся по четыре часа в день. Этот клуб требует от нас 100 процентов усилий и стремления к победе", — сказал Вальверде.
Напомним, что мадридский клуб выйдет на поле в плей-офф против португальской "Бенфики". Первый матч состоится 17 февраля в Лиссабоне, ответная игра пройдет 25 февраля в Мадриде.