Argentina futbolining yetakchi klublaridan biri bo‘lgan “Boka Xuniors” jamoasida yangi sport direktori tayinlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu lavozimga Marselo Delgado jalb qilindi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda jamoaning rivoji uchun ishlaydi.
Xuan Rikelme avval “Barselona” jamoasida ham faoliyat olib borgan futbolchi sifatida tanilgan. Ushbu yangilikni euro-football.ru sayti xabar berdi.
Klub hozirgi kunda tarkibni kuchaytirishga muhtoj, shuning uchun Delgado va Rikelme tandemi aynan shu yo‘nalishda faoliyat olib borishi kutilmoqda. Marselo Delgado futbolchilik davrida ham o‘zini yuqori darajada ko‘rsatgan.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 o‘yin o‘tkazdi. Shuningdek, Delgado 1998 yilgi Jahon chempionatida ham ishtirok etgan.
2003 yilda esa u Libertadores kubogida “Santos” klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda musobaqaning eng yaxshi to‘purari sifatida e’tirof etilgan. Bu yutuqlari uning tajribali va muvaffaqiyatli murabbiy bo‘lishiga zamin yaratgan.
Endilikda Delgado “Boka Xuniors” klubining muvaffaqiyatlarini yanada oshirish uchun o‘z hissasini qo‘shishi kutilmoqda.

В одном из ведущих футбольных клубов Аргентины, «Бока Хуниорс», назначен новый спортивный директор. Об этом сообщает Zamin.uz.
На эту должность привлечён Марсело Дельгадо. Вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме он будет работать над развитием команды.
Хуан Рикельме известен как футболист, ранее выступавший за клуб «Барселона». Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
В настоящее время клуб нуждается в усилении состава, поэтому ожидается, что тандем Дельгадо и Рикельме будет работать именно в этом направлении. Марсело Дельгадо также проявил себя на высоком уровне в период своей игровой карьеры.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины. Кроме того, Дельгадо участвовал в чемпионате мира 1998 года.
В 2003 году он вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Эти достижения заложили основу для его становления как опытного и успешного тренера.