Arbeloa Mbappeni "Real Sosyedad"ga qarshi o‘yin uchun asramoqda
Ushbu uchrashuvda "Real" 4:1 hisobida g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, jamoaning asosiy hujumchisi o‘yinni zaxira o‘rindig‘idan kuzatib, maydonga tushmadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Mbappening jismoniy holati yaxshi, biroq u kelasi hafta Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan muhim uchrashuvda asosiy tarkibda o‘ynashga tayyor bo‘lishi uchun ehtiyot choralarini ko‘rgan. Arbeloa: "Biz uning sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yishni istamadik.
U seshanba kuni bo‘lib o‘tadigan o‘yinda maydonga tushishga tayyor bo‘ladi", dedi. "Qirollik klubi"ning "Benfika" bilan o‘yini Lissabonda Chempionlar ligasi pley-off saralash bosqichida o‘tkaziladi.

Арбелоа Мбаппе сохраняет силы для матча против "Реал Сосьедада"
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа прокомментировал причину, по которой Килиан Мбаппе не вышел на поле в матче Ла Лиги против «Реал Сосьедада» в прошлую субботу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя в этом матче «Реал» одержал победу со счётом 4:1, основной нападающий команды наблюдал за игрой с скамейки запасных и не выходил на поле. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам тренера, физическое состояние Мбаппе хорошее, но были приняты меры предосторожности, чтобы он был готов сыграть в основном составе в важном матче Лиги чемпионов против «Бенфики» на следующей неделе. Арбелоа сказал: «Мы не хотели подвергать его здоровье риску.
Он будет готов выйти на поле в матче, который состоится во вторник», — добавил он. Матч «Королевского клуба» с «Бенфикой» пройдёт в Лиссабоне в рамках квалификации плей-офф Лиги чемпионов.