Ronaldu maydonga qaytdi va g‘alabaga hissa qo‘shdi
"Al-Nasr" futbol klubi hujumchisi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatidagi tanaffusdan so‘ng maydonga qaytib, o‘zining muvaffaqiyatini gol bilan nishonladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Portugaliyalik futbolchi avvalgi ikki uchrashuvni jarohati tufayli o‘tkazib yuborgan edi.
Biroq u maydonga qaytgan ilk uchrashuvidayoq o‘zini ko‘rsatdi. Ronaldu "Al-Fateh" klubiga qarshi o‘yinning 18-daqiqasida gol urdi.
Uchrashuv yakunida "Al-Nasr" jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yin tugagach, Ronaldu ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida qisqa post qoldirdi: "Yana bir qadam oldinga.
Shu ruhda davom etamiz." Ushbu so‘zlar uning o‘ziga va jamoadoshlariga bo‘lgan ishonchini ifodalaydi. Hozirda "Al-Nasr" Saudiya ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda joylashgan.
Jamoa peshqadam "Al-Hilol"dan atigi bir ochko ortda qolmoqda. Bu esa chempionlik uchun kurash hali oldinda ekanini anglatadi.

Роналду вернулся на поле и внес вклад в победу
Нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду вернулся на поле после перерыва в чемпионате Саудовской Аравии и отпраздновал своё возвращение голом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Португальский футболист пропустил два предыдущих матча из-за травмы.
Однако он сразу же проявил себя в первом же матче после возвращения. Роналду забил гол на 18-й минуте игры против клуба "Аль-Фатех".
В конце встречи команда "Аль-Наср" одержала победу со счётом 2:0. После матча Роналду оставил короткий пост на своих страницах в социальных сетях: "Ещё один шаг вперёд.
Продолжаем в том же духе." Эти слова выражают его уверенность в себе и своих товарищах по команде. В настоящее время "Аль-Наср" занимает второе место в турнирной таблице Саудовской лиги.
Команда отстаёт от лидера "Аль-Хиляль" всего на одно очко. Это означает, что борьба за чемпионство ещё впереди.