Kurtua Trentning o‘yindagi ishonchli harakatlarini maqtadi
Madridning “Real” klubi darvozaboni Tibo Kurtua o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnoldning o‘yindagi harakatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni "Euro-football.ru" sayti xabar qilgan. Angliyalik futbolchi La Liga doirasidagi “Real Sosyedad”ga qarshi o‘yinda (4:1) jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri bo‘ldi.
U 27 yoshli himoyachi sifatida Gonzalo Garsiyaga gol uzatmasini amalga oshirib, o‘yinning birinchi goliga assistentlik qildi. Bu esa uning maydondagi ishonchli o‘yinini yana bir bor tasdiqladi.
Kurtua o‘yindan keyin bergan intervyusida shunday dedi: “Trentning yuqori saviyada o‘ynashi allaqachon ma’lum edi. Uning uzatmalari bugun ayniqsa aniq chiqdi.
Birinchi gol epizodini eslang, u biz uchun juda foydali bo‘ldi. Jamoa futbolchilari sog‘lom bo‘lsa, yanada kuchli bo‘lamiz va hech kimni o‘z pozitsiyasidan boshqa joyda o‘ynatishga ehtiyoj qolmaydi.” Trent Aleksander-Arnold dekabr oyidan beri ilk bor “Real” safida asosiy tarkibda maydonga tushdi.

Куртуа похвалил надежные действия Трент в игре
Вратарь мадридского «Реала» Тибо Куртуа поделился своим мнением о действиях правого защитника Трента Александера-Арнольда в игре. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данную информацию сообщил сайт "Euro-football.ru". Английский футболист стал одним из ключевых игроков команды в матче Ла Лиги против «Реал Сосьедада» (4:1).
Он, будучи 27-летним защитником, сделал голевую передачу на Гонсало Гарсию, став ассистентом в первом голе игры. Это ещё раз подтвердило его надёжную игру на поле.
В интервью после матча Куртуа сказал: «Высокий уровень игры Трента был известен давно. Его передачи сегодня были особенно точными.
Вспомните эпизод с первым голом, он был очень полезен для нас. Если игроки команды будут здоровы, мы станем ещё сильнее, и не будет необходимости ставить кого-то играть вне своей позиции.» Трент Александер-Арнольд впервые с декабря вышел в основном составе «Реала».