Argentina futbolining mashhur klubi «Boka Xuniors» boshqaruvida muhim o‘zgarishlar yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa yangi sport direktoriga ega bo‘ldi. Bu lavozimga Marselo Delgado tayinlandi.
Endilikda u klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda ishlaydi. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Klub rahbariyati tarkibni kuchaytirish zarur deb hisoblamoqda. Shu sababli Delgado va Rikelme birgalikda jamoani mustahkamlash va yangi futbolchilarni jalb qilish bo‘yicha faol ish olib borishi kutilmoqda.
Yaqin kunlarda transferlar bo‘yicha muhim qarorlar qabul qilinishi ehtimoli yuqori. Marselo Delgado futbolchi sifatida ham katta tajribaga ega.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi tarkibida 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan. Shuningdek, 1998 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan.
Uning faoliyatidagi yutuqlar orasida 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishi ham bor. Delgado bu sovrinni Braziliyaning «Santos» klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qo‘lga kiritgan.
Yangi sport direktoridan katta natijalar kutilyapti. Uning tajribasi va jamoa bilan hamkorligi «Boka Xuniors» uchun yangi yuksalishlarni ta’minlashi mumkin.

«Boka Хуниорс» назначил нового спортивного директора
В известном аргентинском футбольном клубе «Бока Хуниорс» произошли важные изменения в руководстве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда получила нового спортивного директора. На эту должность был назначен Марсело Дельгадо.
Теперь он будет работать совместно с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
Руководство клуба считает необходимым усилить состав. Поэтому ожидается, что Дельгадо и Рикельме будут активно работать над укреплением команды и привлечением новых футболистов.
В ближайшие дни вероятно принятие важных решений по трансферам. Марсело Дельгадо обладает большим опытом и как футболист.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины. Также он участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Среди его достижений — звание лучшего бомбардира Кубка Либертадорес в 2003 году. Дельгадо получил этот трофей вместе с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.
От нового спортивного директора ожидают больших результатов. Его опыт и сотрудничество с командой могут обеспечить «Бока Хуниорс» новый подъём.