Ronaldu Osiyo Chempionlar Ligasi o‘yinini o‘tkazib yuboradi
"Al-Nasr" futbol klubi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronaldu yaqinlashib kelayotgan o‘yinni nega o‘tkazib yuborishini izohladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Biroq portugaliyalik yulduz forvard Krishtianu Ronaldu ushbu uchrashuvda qatnashmaydi. Murabbiylar shtabi uning maydonga qaytishini tez orada kutayotgan bo‘lsa-da, bu safar futbolchiga dam berishga qaror qilingan.
Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning zich o‘yin jadvali sababli Ronaldu va boshqa asosiy futbolchilarga qisqa muddatli dam berish zarur deb topilgan. Bu qaror kelayotgan Saudiya chempionati doirasidagi muhim uchrashuv — "Al-Fateh"ga qarshi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rish uchun qabul qilingan.
"Ronalduga dam berish biz uchun yangilik emas. U Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan o‘yinlarda ham bir necha bor maydonga tushmagan," — deya murabbiyning fikrini keltiradi Al Nassr Zone.
Eslatib o‘tamiz, Saudiya chempionatida "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni, 14-fevralda bo‘lib o‘tadi.

Главный тренер футбольного клуба "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил, почему Криштиану Роналду пропустит ближайший матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду проведёт матч в рамках Лиги чемпионов Азии против туркменской команды "Аркадаг".
Однако португальская звезда форвард Криштиану Роналду не примет участия в этой встрече. Хотя тренерский штаб ожидает его скорейшего возвращения на поле, на этот раз было решено дать футболисту отдых.
По словам Жорже Жезуша, из-за плотного игрового графика команды было решено предоставить краткосрочный отдых Роналду и другим основным игрокам. Это решение принято для подготовки к важному матчу в рамках предстоящего чемпионата Саудовской Аравии — против "Аль-Фатех".
"Давать отдых Роналду для нас не ново. Он уже несколько раз не выходил на поле в матчах за пределами Саудовской Аравии", — приводит мнение тренера Al Nassr Zone.
Напомним, что матч чемпионата Саудовской Аравии между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" состоится в субботу, 14 февраля.