Ikardi xet-trik qildi va rekord o‘rnatdi
Turkiya Superligasining 22-turida "Galatasaray" klubi "Eyupspor"ni yirik hisobda mag‘lub etdi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda argentinalik hujumchi Mauro Ikardi xet-trik qayd etib, jamoasiga ishonchli g‘alaba taqdim etdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mazkur uchta gol Mauro Ikardiga "Galatasaray" tarixidagi eng sermahsul legioner maqomini olib keldi. U mashhur ruminiyalik futbolchi Georghe Hadjini ortda qoldirdi.
Eslatib o‘tamiz, Hadji "Galatasaray" safida 75 ta gol urgan bo‘lsa, Ikardining hisobida endi 76 ta gol bor. Shuningdek, Mauro Ikardi klubning umumiy to‘purarlari ro‘yxatida hozirda yettinchi o‘rinni egallab turibdi.
U 2023 yildan beri "Galatasaray" sharafini himoya qilmoqda. Bungacha esa u "PSJ" klubida faoliyat yuritgan edi.
Shu tariqa, Ikardining ajoyib o‘yini jamoa tarixida muhim o‘rin egallab, uning nomini yana bir bor o‘z muxlislariga eslatdi.

Икарди сделал хет-трик и установил рекорд
В 22-м туре Суперлиги Турции клуб "Галатасарай" крупно обыграл "Эйюпспор" — 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече аргентинский нападающий Мауро Икарди оформил хет-трик и принес своей команде уверенную победу. Об этом сообщает euro-football.ru.
Эти три гола принесли Мауро Икарди статус самого результативного легионера в истории "Галатасарая". Он обошел известного румынского футболиста Георге Хаджи.
Напомним, что Хаджи забил за "Галатасарай" 75 голов, а у Икарди теперь 76 голов. Кроме того, Мауро Икарди занимает седьмое место в общем списке бомбардиров клуба.
Он защищает цвета "Галатасарая" с 2023 года. До этого он выступал за клуб "ПСЖ".
Таким образом, великолепная игра Икарди заняла важное место в истории команды и еще раз напомнила его имя поклонникам клуба.