Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines Krishtianu Ronaldu qachon futbolchilik faoliyatini yakunlashi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Fevral oyida 41 yoshni qarshi olgan Ronaldu haqida gapirar ekan, Martines futbolchining jismoniy holati hali uzoq vaqt davomida o‘ynashga imkon berishini ta’kidladi.
Uning fikricha, faoliyatni yakunlash haqidagi qaror faqat futbolchining o‘ziga bog‘liq. Martinesning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu o‘ziga juda talabchan va agar u jamoaga endi foyda keltirmayapman degan xulosaga kelsa, faoliyatini yakunlashga qaror qiladi.
Bu haqda u BBC bilan suhbatda aytib o‘tdi. Hozirda Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” jamoasida faoliyat olib bormoqda.
Ammo ayrim xabarlarga ko‘ra, u klub boshqaruviga nisbatan norozilik bildirgan va shu sababli bir necha o‘yinda maydonga tushmagan. Shunga qaramay, u yaqin kunlarda yana jamoa tarkibiga qaytishi kutilmoqda.
“Al-Fateh” va “Al-Nasr” o‘rtasidagi uchrashuvni LiveResult saytida matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkinligi ham ma’lum qilingan.

Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался о том, когда Криштиану Роналду может завершить свою футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Говоря о Роналду, которому в феврале исполнилось 41 год, Мартинес подчеркнул, что физическое состояние футболиста позволит ему играть ещё долгое время.
По его мнению, решение о завершении карьеры зависит только от самого футболиста. По словам Мартинеса, Роналду очень требователен к себе, и если он придёт к выводу, что больше не приносит пользы команде, он примет решение завершить карьеру.
Об этом он рассказал в интервью BBC. В настоящее время Криштиану Роналду выступает за саудовский клуб «Аль-Наср».
Однако, согласно некоторым сообщениям, он выразил недовольство руководству клуба и из-за этого пропустил несколько матчей. Тем не менее, ожидается, что в ближайшие дни он вновь вернётся в состав команды.
Также сообщается, что матч между «Аль-Фатех» и «Аль-Наср» можно будет посмотреть в текстовой трансляции на сайте LiveResult.