Arbeloa: "Real" Lissabonda eng yaxshi o‘ynashi kerak
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi bo‘ladigan uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Arbeloaning ta’kidlashicha, Lissabonda bo‘lib o‘tadigan bahsda jamoa o‘zining eng yuqori darajadagi o‘yinini namoyish qilishi zarur.
Uning fikriga ko‘ra, "Real" raqibning kuchli tomonlarini yaxshi biladi va g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarini ishga solishi kerak. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Chempionlar ligasi guruh bosqichining so‘nggi turida "Real" safarda "Benfika"ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘lgandi.
Ushbu natija portugaliyaliklar uchun pley-offga yo‘l olishda katta ahamiyatga ega bo‘lgan edi. Chempionlar ligasi pley-off saralash bosqichining dastlabki uchrashuvi 17 fevral kuni o‘tkaziladi.

Арбелоа: "Реал" должен играть лучше всего в Лиссабоне
Главный тренер мадридского "Реала" Альваро Арбелоа поделился своими мыслями о предстоящем матче Лиги чемпионов против "Бенфики". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Арбелоа, в матче, который пройдет в Лиссабоне, команда должна показать свою игру на самом высоком уровне.
По его мнению, "Реал" хорошо знает сильные стороны соперника и должен использовать все свои возможности для победы. Также стоит отметить, что в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов "Реал" проиграл в гостях "Бенфике" со счетом 2:4.
Этот результат имел большое значение для португальцев в борьбе за выход в плей-офф. Первый матч квалификации плей-офф Лиги чемпионов состоится 17 февраля.