Del Pyero: "Inter" adolatli g‘alaba qozonishi kerak
"Yuventus" klubi afsonasi Alessandro Del Pyero "Inter" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivuning o‘yindan keyingi bayonotlariga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Kivuning bayonoti "Inter" himoyachisi Alessandro Bastonini himoya qilishga qaratilgan edi.
Murabbiy Bastonining "Yuventus" futbolchisi Per Kalulyuning qizil kartochka olishi bilan bog‘liq vaziyatda noto‘g‘ri baholanganini ta’kidladi. Uning fikricha, Kalulyu sariq kartochkasi borligini hisobga olib, ehtiyotkorroq o‘ynashi kerak edi.
Biroq Kivu bu holatda Bastonini aybsiz deb hisobladi. Alessandro Del Pyero esa Kivuning bu fikrlariga qarshi chiqdi.
U "Inter" kabi kuchli jamoa bahsli epizodlar orqali emas, balki adolatli va ishonchli o‘yin bilan g‘alaba qozonishi kerakligini aytdi. Del Pyero, shuningdek, "Inter" bunday "sovg‘a"larga muhtoj emasligini qo‘shimcha qildi.
Ushbu so‘zlarni jurnalist Nikolo Skira ham tasdiqladi. Eslatib o‘tamiz, o‘sha uchrashuvda "Inter" jamoasi "Yuventus"ni 3:2 hisobida mag‘lub etdi.

Дель Пьеро: "Интер" должен одержать справедливую победу
Легенда клуба "Ювентус" Алессандро Дель Пьеро прокомментировал послематчевые заявления главного тренера "Интера" Кристиана Киву. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Заявление Киву было направлено на защиту защитника "Интера" Алессандро Бастони.
Тренер подчеркнул, что ситуация с красной карточкой игрока "Ювентуса" Пера Кальюлю была неправильно оценена. По его мнению, Кальюлю, учитывая наличие у него жёлтой карточки, должен был играть осторожнее.
Однако Киву считал Бастони невиновным в этой ситуации. Алессандро Дель Пьеро выступил против мнения Киву.
Он заявил, что такая сильная команда, как "Интер", должна побеждать не спорными эпизодами, а справедливой и надёжной игрой. Дель Пьеро также добавил, что "Интер" не нуждается в таких "подарках".
Эти слова подтвердил и журналист Николо Скира. Напомним, в том матче команда "Интер" победила "Ювентус" со счётом 3:2.