Manuel Noyer jarohat oldi, "Ayntraxt"ga qarshi o‘ynamaydi
Myunxenning "Bavariya" klubi darvozaboni Manuel Noyer o‘ng oyog‘ining boldir mushagidan jarohat oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Florian Plettenberg ma’lum qildi, deb xabar bermoqda euro-football.ru sayti. Manbalarga ko‘ra, 39 yoshli tajribali posbon yaqin kunlarda jamoaning mashg‘ulotlarida ishtirok eta olmaydi.
U tibbiy ko‘rikdan o‘tishi zarur, shu sababli uning 21 fevral kuni Germaniya chempionatining 23-turida “Ayntraxt”ga qarshi o‘yinda maydonga tushishi ehtimoldan yiroq. Joriy mavsum davomida Manuel Noyer barcha turnirlar doirasida 28 o‘yinda ishtirok etib, 27 ta gol o‘tkazib yubordi.
Shuningdek, u 9 ta uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi. "Bavariya" va "Ayntraxt" o‘rtasidagi mazkur uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 19:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Мануэль Нойер получил травму, не сыграет против "Айнтрахта"
Вратарь мюнхенской "Баварии" Мануэль Нойер получил травму икроножной мышцы правой ноги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил журналист Флориан Плеттенберг, сообщает сайт euro-football.ru. По данным источников, 39-летний опытный голкипер в ближайшие дни не сможет принимать участие в тренировках команды.
Ему необходимо пройти медицинское обследование, поэтому его выход на поле в матче 23-го тура чемпионата Германии против "Айнтрахта" 21 февраля маловероятен. В текущем сезоне Мануэль Нойер принял участие в 28 матчах во всех турнирах, пропустив 27 голов.
Кроме того, он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в 9 встречах. Матч между "Баварией" и "Айнтрахтом" запланирован на 19:30 по ташкентскому времени.