Alessandro Bastoni "Arsenal"ga o‘tishi mumkin
Manbaga ko‘ra, 26 yoshli futbolchiga Londonning "Arsenal" klubi katta qiziqish bildirmoqda. Bundan tashqari, Bastoniga "Barselona", "Manchester Yunayted" va Madridning "Real" klublari ham qiziqish bildirishayotgani aytilmoqda.
Shu bilan birga, "Inter" himoyachisini o‘z tarkibida saqlab qolishni istayotganini ma’lum qilgan. Shu sababli italiyalik futbolchini qo‘lga kiritmoqchi bo‘lgan jamoalar katta mablag‘ sarflashga tayyor bo‘lishlari talab etiladi.
Joriy mavsumda Alessandro Bastoni barcha turnirlar doirasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urgan va 6 ta golli uzatma amalga oshirgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor bahosi 80 million yevro atrofida baholanmoqda.

Александро Бастони может перейти в "Арсенал"
Центральный защитник итальянского клуба "Интер" Алессандро Бастони может продолжить свою карьеру в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил журналист Экрем Конур. Новость распространило издание euro-football.ru.
По данным источника, 26-летний футболист вызывает большой интерес у лондонского клуба "Арсенал". Кроме того, сообщается, что Бастони также интересуются "Барселона", "Манчестер Юнайтед" и мадридский "Реал".
В то же время "Интер" заявил о желании сохранить защитника в своем составе. Поэтому командам, желающим заполучить итальянского футболиста, придется быть готовыми потратить значительные средства.
В текущем сезоне Алессандро Бастони сыграл 30 матчей во всех турнирах, забил 1 гол и сделал 6 результативных передач. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в 80 миллионов евро.