Pochettino: Messi va yulduzlar bilan ishlash oson emas
PSJning sobiq bosh murabbiyi Maurisio Pochettino Parij klubida ishlagan davri va yulduz futbolchilar bilan tajribasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bosh murabbiy sifatida Lionel Messi, Neymar va Kilian Mbappe kabi futbolchilarni bir jamoada boshqargan edi. Ushbu fikrlar euro-football.ru nashrida e’lon qilindi.
Pochettino yulduz futbolchilar bilan ishlash doim ham oson emasligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, bunday darajadagi futbolchilar ba’zan o‘zlari o‘ynayotgan klubdan ham kattaroq shaxs sifatida ko‘rinadi.
Ayniqsa, Messi kabi futbolchilardan doimiy pressing kutish mantiqiy emasligini u qayd etdi. Pochettinoning so‘zlariga ko‘ra, Messi hatto Pep Gvardiola qo‘l ostida o‘ynagan eng yaxshi davrlarida ham bunday harakatlarni qilishga odatlanmagan.
Shu sababli jamoa natijalari yomonlashganda, ko‘pincha tanqid murabbiyga qaratiladi. Hozirda Maurisio Pochettino AQSh terma jamoasini jahon chempionatiga tayyorlash bilan band.

Почеттино: Работать с Месси и звездами не просто
Бывший главный тренер ПСЖ Маурисио Почеттино поделился мнением о своём времени работы в парижском клубе и опыте работы со звёздными футболистами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он руководил такими игроками, как Лионель Месси, Неймар и Килиан Мбаппе в одной команде в качестве главного тренера. Эти мысли были опубликованы в издании euro-football.ru.
Почеттино подчеркнул, что работать со звёздными футболистами не всегда просто. По его словам, игроки такого уровня иногда кажутся личностями, превосходящими по значимости даже клуб, в котором они играют.
Особенно он отметил, что ожидать постоянного прессинга от таких футболистов, как Месси, не логично. По словам Почеттино, даже в лучшие годы под руководством Пепа Гвардиолы Месси не был привыкшим к таким действиям.
Поэтому, когда результаты команды ухудшаются, критика часто направляется на тренера. В настоящее время Маурисио Почеттино занят подготовкой сборной США к чемпионату мира.