Di Mariya o‘yini tanqid ostida: hiyla ayblovlari ko‘paymoqda
Anxel di Mariya Argentinalik taniqli futbolchi bo‘lib, yaqinda vatani chempionatiga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U dastlabki o‘yinlarda yaxshi taassurot qoldirdi va ko‘pchilikning e’tiborini tortdi. Ammo keyinchalik futbolchining o‘yini atrofida turli bahs va tanqidlar paydo bo‘ldi.
Xususan, raqib jamoalar vakillari di Mariyani maydonda tez-tez yiqilib, hiyla ishlatishda ayblashmoqda. Bu masalada turli muhokamalar davom etmoqda.
Xususan, Argentina ligasi bilan bog‘liq forumlarda ham futbolchiga nisbatan tanqidiy fikrlar ko‘paygan. Ayrimlar di Mariyaning o‘zini maydonda tutishiga e’tiroz bildirib, uning hiylalari uchun jazo chorasi ko‘rilmayotganini ta’kidlamoqda.
“U darajali futbolchi, ammo bunday harakatlar endi jiddiy muammo bo‘lib qoldi”, deya fikr bildirgan ayrim muxlislar. Avval “Manchester Yunayted” va “Real Madrid” kabi yirik klublarda o‘ynagan Anxel di Mariya hozirda “Rosario Sentral” jamoasida faoliyat yuritmoqda.

Игра Ди Мария под критикой: обвинения в мошенничестве растут
Анхель ди Мария — известный аргентинский футболист, который недавно вернулся в чемпионат своей родной страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он произвел хорошее впечатление в первых матчах и привлек внимание многих. Однако позже вокруг игры футболиста возникли различные споры и критика.
В частности, представители соперничающих команд обвиняют Ди Марию в частых падениях на поле и использовании симуляций. По этому поводу продолжаются различные обсуждения.
Особенно на форумах, связанных с аргентинской лигой, критических высказываний в адрес футболиста стало больше. Некоторые выражают недовольство поведением Ди Марии на поле и отмечают, что за его симуляции не принимаются меры наказания.
«Он футболист высокого уровня, но такие действия уже стали серьезной проблемой», — отмечают некоторые болельщики. Ранее Анхель ди Мария играл в таких крупных клубах, как «Манчестер Юнайтед» и «Реал Мадрид», а сейчас выступает за команду «Росарио Сентраль».