Ikardi "Galatasaroy" tarixida yangi rekord o‘rnatdi
Turkiya chempionatining 22-turida "Galatasaroy" klubi "Eyupsor" jamoasini yirik hisobda mag‘lub etdi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda argentinalik hujumchi Mauro Ikardi uchta gol urib, o‘z jamoasining asosiy qahramoniga aylandi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur xet-trik natijasida Ikardi "Galatasaroy" tarixida yangi rekord o‘rnatdi. U klubning eng sermahsul legioneri sifatida qayd etildi.
Avvalgi rekordchi ruminiyalik Georghe Hadji 75 ta gol bilan birinchi o‘rinda bo‘lgan edi. Ikardi esa hozirda 76 ta gol bilan ushbu natijani yangiladi.
Shuningdek, Ikardi "Galatasaroy" tarixidagi umumiy to‘purarlar ro‘yxatida yettinchi o‘ringa ko‘tarildi. Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, Mauro Ikardi 2023 yildan buyon "Galatasaroy" sharafini himoya qilib kelmoqda.

В 22-м туре чемпионата Турции клуб "Галатасарай" разгромил команду "Эйюпспор" со счётом 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре аргентинский нападающий Мауро Икарди забил три гола и стал главным героем своей команды. Об этом сообщает euro-football.ru.
Благодаря этому хет-трику Икарди установил новый рекорд в истории "Галатасарая". Он стал самым результативным легионером клуба.
Предыдущим рекордсменом был румын Георге Хаджи с 75 голами. Сейчас Икарди обновил этот показатель, забив 76 голов.
Кроме того, Икарди поднялся на седьмое место в списке лучших бомбардиров в истории "Галатасарая". Для справки, Мауро Икарди защищает цвета "Галатасарая" с 2023 года.