Madrid derbisi: «Rayo» – «Atletiko» bugun to‘qnashadi
Ispaniya La Ligasining navbatdagi turida Madrid derbisi o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unda «Rayo Valyekano» o‘z maydonida «Atletiko Madrid» jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv yakshanba kuni, Toshkent vaqti bilan soat 20:15 da boshlanadi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. «Atletiko» bosh murabbiyi Diyego Simeone mazkur o‘yinni quyidagi asosiy tarkib bilan boshlashga qaror qilgan: Oblak, Ximenes, Rudjeri, Lengle, Molina, Mendosa, Kardoso, Baena, Niko Gonsales, Syorlot va Almada.
Ushbu tarkibda jamoaning asosiy hujumchilari Xulian Alvares va Antuan Grizmann zaxirada qoldirilgan. «Rayo Valyekano» va «Atletiko» o‘rtasidagi ushbu muhim bahsni LiveResult portali matnli onlayn translyatsiya orqali yoritib boradi.
Eslatib o‘tamiz, hozirda «Atletiko Madrid» La Liga turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Mazkur o‘yin jamoaning mavsumdagi pozitsiyasiga ta’sir qilishi mumkin.

Мадридское дерби: «Райо» – «Атлетико» сегодня столкнутся
В нем «Райо Вальекано» примет у себя дома команду «Атлетико Мадрид». Встреча начнется в воскресенье в 20:15 по ташкентскому времени.
Об этом сообщает euro-football.ru. Главный тренер «Атлетико» Диего Симеоне решил начать эту игру с основным составом: Облак, Хименес, Руджери, Ленгле, Молина, Мендоса, Кардосо, Баэна, Нико Гонсалес, Сьорлот и Альмада.
В этом составе основные нападающие команды Хулиан Альварес и Антуан Гризманн остались в запасе. Важный матч между «Райо Вальекано» и «Атлетико» будет освещаться порталом LiveResult в текстовой онлайн-трансляции.
Напомним, что в настоящее время «Атлетико Мадрид» занимает третье место в турнирной таблице Ла Лиги. Эта игра может повлиять на позицию команды в сезоне.