Patrik Evra: "Futbolchilar avlodi butkul o‘zgargan"
“Manchester Yunayted”ning sobiq futbolchisi Patrik Evra futbolchilarning avlodlararo farqlari va klub ichidagi tartib-qoidalarning o‘zgarishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Evraning so‘zlariga ko‘ra, avvallari yosh futbolchilar katta yulduzlarning butsalarini tozalashni faxr deb bilgan.
U buni shunday izohladi: “O‘sha paytlarda biz: ‘Xudo, men Ronaldu, Kin yoki Giggsning butsasini tozalayapman!’ deb quvonardik. Bugungi yoshlarni bunday ishga qo‘ysangiz, ular buni qullik deb atashadi.
Bu ularning aybi emas, chunki biz ularga hamma narsani o‘zimiz berib qo‘yyapmiz. Tarbiya va ota-onalarning yondashuvi ham o‘zgargan.” Evra o‘z davrida qattiqqo‘l muhit odatiy hol bo‘lganini ham ta’kidladi.
Uning fikricha, agar Ser Aleks Fergyuson bugungi kunda futbolchini o‘sha paytdagidek qattiq tanqid qilganida, ehtimol, o‘sha futbolchi keyingi mashg‘ulotga kelmasdi. Evra bu haqda: “Ularni ayblay olamanmi?

Патрик Эвра: "Поколение футболистов полностью изменилось"
Бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Патрик Эвра поделился своим мнением о различиях между поколениями футболистов и изменениях в правилах внутри клуба. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам Эвра, раньше молодые футболисты считали за честь чистить бутсы у больших звезд.
Он объяснил это так: «В те времена мы радовались: «Боже, я чищу бутсы Роналду, Кина или Гиггза!» Сегодняшних молодых людей, если поставить на такое дело, они назовут это рабством.
Это не их вина, потому что мы сами даем им всё. Воспитание и подход родителей тоже изменились.» Эвра также отметил, что в его время строгая атмосфера была обычным делом.
По его мнению, если бы сэр Алекс Фергюсон сегодня так же строго критиковал футболиста, как раньше, возможно, этот футболист больше не пришел бы на следующую тренировку. Эвра сказал об этом: «Могу ли я их винить?
Нет. Потому что это другое поколение», – поделился он мнением.
В настоящее время «Манчестер Юнайтед» занимает четвертое место в турнирной таблице Английской Премьер-лиги.