Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik mashhur hujumchi Krishtianu Ronaldu yaqin orada safga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, aynan shu uchrashuvda u tarkibda bo‘lmaydi. Murabbiy Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoa jadvali juda tig‘iz bo‘lgani sababli Ronalduni va asosiy tarkibdagi yana bir nechta futbolchini dam oldirishga qaror qilingan.
Murabbiy bu qarorni kelayotgan muhim o‘yinlar, xususan, "Al-Fateh"ga qarshi uchrashuvni hisobga olgan holda qabul qilganini aytib o‘tdi. Jezushning ta’kidlashicha, Ronalduning xalqaro safar o‘yinlarini ba’zan o‘tkazib yuborishi yangilik emas.
U Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tkazilgan bir nechta uchrashuvlarda avval ham maydonga tushmagan. Eslatib o‘tamiz, Saudiya Pro Ligasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni, 14 fevralda bo‘lib o‘tadi.

Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил причины, по которым Криштиану Роналду не выйдет на поле в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов Азии против команды "Аркадаг".
Хотя ожидается, что известный португальский нападающий Криштиану Роналду скоро вернется в строй, именно в этом матче он не будет в составе. По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика команда решила дать отдых Роналду и еще нескольким игрокам основного состава.
Тренер отметил, что это решение было принято с учетом предстоящих важных матчей, в частности, встречи с "Аль-Фатех". Жезуш подчеркнул, что пропускать международные выездные матчи Роналду — не новость.
Он уже не выходил на поле в нескольких матчах, проведенных за пределами Саудовской Аравии. Напомним, что матч между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" в Саудовской Про Лиге состоится в субботу, 14 февраля.